2013 m. sausio 7 d., pirmadienis

Apie laisvę klysti ir metų planus
  Nauji metai - nauja laimė, nauja laisvė. Savęs paieškos lyg žvalgytumeisi paparčio žiedo. Sąstingis. Taip sunku išsijudinti po švenčių maratono. Pakilau paskaičiusi Austėjos uždavinius naujiems metams. Žaviuosi.

  Už lango lėtai, elegantiškai sukasi žiemos snaigės. Laisvė iš tikrųjų reiškia laisvę klysti. Laisvoje visuomenėje yra daug būdų individualios nuomonės raiškai apie tai, kaip kitiems derėtų keisti savo gyvenimo stilių. Negalima žmonių persekioti verčiant juos tam tikrų dalykų nedaryti vien todėl, kad mums nepatinka tai, ką jie daro su savo laisve (Mises, 2006). Patiko man ši mintis, įžvalgu ir verta dėmesio. Gyvenimo būdo pokyčius įnirtingai bruka Delfi komentatoriai, net neskanu. Poliklinikos laukiamuosiuose bobulytės ir senoliai jaučia pareigą būtinai ir iškart išaiškinti viską apie vaikų auklėjimą ir auginimo ypatumus. Nieko nepasakysi, kiekvienas esame savaip teisus. O, bet, tačiau, leiskime vieni kitiems klysti. Juk geriausiai pasimokome iš savų klaidų ir savos patirties. 

  Pradėjus Naujus metus - naują atskaitos tašką, seka planavimas. Metų, pusmečio planavimas pagal dienos optimizavimo principus (11 dienos optimizavimo principų). Mano dėlionė štai tokia, juodu ant balto, pačiai sau:

  • Turiu apie šimtą dienų iki grįžimo į darbą ir VU. Todėl reikalingas Greitis ir manevro principas.
  • Pasidarė sunku keltis anksti rytais. Reikia atnaujinti ankstesnį kėlimąsi, tai pasieksiu, kai su vaikais grįšime prie puikaus buvusio režimo - eiti anksčiau miegoti. 
  • Pasiruošimas darbui ir darbų grupavimas - vyksta. Blog'o rašymo tęstinumas lyg rašymo įgūdžių eskizavimas ir savidisciplina. Reikia palaikyti Masės principą
  • Darbo paprastinimas ir dienos planai. Paprastumo principas aktyvus, planavimas turėtų būti realistiškesnis, tikslus (net smulkmeniškas) ir labiau įgyvendinamas. 
  • Tinklaveikos kontrolė - erdvė tobulėjimui. Pripažįstu, ką jau čia. Netikėtumo principas ypač veiksmingas tuomet, kai supranti, kad tau skirtas laikas ėmė ir išnyko. 
  • Pagalba ir savęs apdovanojimas. Saugumo principas iš esmės veikia. O vat su dovanomis reikėtų atsargiau, palaukti tam tikrų įvertinimų ir akivaizdesnio žingsnio pirmyn.
  
   Pastebėjau, kad mintys apie laisvę visai laiku - netrukus minėsime Sausio 13-osios įvykius, nors aš ne apie tai, o apie vidinę laisvę, todėl ties čia ir sustosiu.

  Įsivaizduojate, dienos ima ilgėti - nuostabu! Iššūkis įveikiamas. Tikiuosi. Žodžiai man lyg impresionistų tapyba. Gera rašyti. 

   
  Susiję rašiniai:

Apie tikslus: 7 priežastys, kodėl jų reikia
11 dienos optimizavimo principų
(Ne)eilinis bandymas nerimą paversti pozityvuKomentarų nėra:

Rašyti komentarą