2012 m. vasario 25 d., šeštadienis

Knygų mugė - apčiuopiama naudos tikimybė kasmet, ar nesikeičiantys stendai ir žmonių jūra?

  Neplanavau, bet apsilankiau knygų mugėje ir šiemet. Prisipažinsiu, mane labiau vilioja ramus knygų vartymas knygyne, nei žmonių knebždelynas ir bandymas įžiūrėti, prisiirti prie norimos knygos, ar pagunda prisipirkti reikalingų ir nelabai knygų. Po truputį mokausi pirkti mažiau ir vertingesnes, t.y. mokslui arba vaikams skirtas knygas.
  Šiemet savo pirkiniu esu labai patenkinta - mokslams skirta viena respektabili knyga, nevykęs (nes pasirodo, jau tokią skaičiau, tik ne lietuvišką) bandymas nusipirkti populiarią grožinę literatūrą ir lauktuvė vaikui (įdomi knyga pasirodė labai trumpam).
  Šiųmetinėje knygų mugėje gausu renginių, susitikimų, kūrybinių dirbtuvių. Mano mintys neaprėpia tokių įspūdingų kiekių, o kai pervargsti nuo įspūdžių gausos ir ramybės trūkumas diktuoja savas taisykles, imi ir pasitrauki it musę kandęs, kitiems palikęs gaudyti naujus vėjus.
  Įdomu, kas motyvuoja žmones eiti į knygų mugę, ar visi skaito knygas, o gal eina dėl mados, ieško literatūros darbui, mokslui, o gal saviraiškai. Per istorijas kuriame save. Atrandame. Pažįstame. Per intelektualinį kapitalą mokomės, tobulėjame ir socialinių sąveikų metu tikrovę suprantame subjektyviai. 
  Šiandien pasirinkau savo beveik trimetį nusivesti į Panoramą pavakarieniauti ir pažaisti, o ne į knygų mugę - manau, knygų mugės stendų gausa būtų jį paklaidinusi, o vaikams skirti renginiai sudominę trumpam. Bet, pažadu gal net jau kitąmet aš jį į mugę nusivesiu, kad žinotų, jog tokią turime.

2 komentarai: