2013 m. kovo 18 d., pirmadienis

Pavasario beieškant: Milanas - Bergamo - Verona - Garda


 Bergamo aukštutinis miestas, St Vigilio kalnas, Šiaurės Italija


  Viva la Italia! Po ir prieš įtemptus darbus vienas neabejotinai geriausių dalykų pasaulyje - kelionės. Nesvarbi jų trukmė, svarbu atsipalaiduoti ir gerti įspūdžius. Šįkart pasirinkome Milaną, Šiaurės Italiją. 

    Italija mus pasitiko lietingo pavasario spalvomis. Iki pasirodant saulei, rodės, kad yra šalta (+13). Tačiau grįžtant, lėktuve išgirdus, kad Vilniuje šiuo metu visi -7, supratome, kad ten pavasaris slėpėsi vos per žingsnį ir gaivi žolės žaluma džiugino akis ir širdį. 

 Milano katedra (Duomo)


   Milanas - antrasis pagal dydį Italijos miestas, nors senamiestis įspūdingas, vis tiek gana šaltas ir pramoninis, knibždėte knibždantis gausybe nenusakomų tautybių žmonių, įkyrių tamsiaodžių prekių ir paslaugų siūlytojų (pavyzdžiui, gali Jums siūlyti balandžių lesalą, kai Jūs fotografuojate bendrakeleivį, paskui paprašys susimokėti; užriš siūlų apyrankes ir vėl prašys pinigų; primigtinai siūlys skėčius, jei lyja; užmes šalius, jei saulėta; įvairių organizacijų atstovai (ar tikrai, nežinia) kvies pasirašyti peticiją prieš narkotikus, bet paskui išaiškės, kad vis tik reikalinga keliasdešimties eurų auka.. - budrumas būtinas). Įspūdingas mados prekių ženklų kvartalas, išsekęs Navigli kanalų rajonas, turistui nesuvokiamo ilgumo siesta ir išlauktos pasisekusios ir ne itin vakarienės (karštą pietų maistą kavinėje ar restorane gausite tik nuo 19-19.30 val.), begalės pakelės sumuštinių, tobuli ledai, tiršta masė žmonių, skriejantys metro, ausyse skambantys "ciao bela" - tokia ta Milano karšta ir pulsuojanti karuselė. 


Puodelis puikaus itališko cappuccino ant Bergamo St. Vigilio kalno


   Įspūdį paliko nuo š.m. kovo 1 d. iki liepos 31 d. veikianti Leonardo da Vinči 3 D paroda, kurioje visi menininko ir mokslininko išradimai pateikti interaktyviai, vėliau šį įžanga labai pravertė pamačius Santa Maria delle Grazie bažnyčioje eksponuojamą Leonardo da Vinči Paskutinės Vakarienės freską - fantastiko meistriškumo ir įtaigumo paveikslas. Norint pamatyti freską - būtina išankstinė registracija ir bilietai (mes pirkome per Tick Italy). Taip pat tęstinumas juntamas ir dalyvaujant ekskursijoje po XV a. Sforcų pilį (it. Castello Sforzesco), kurioje eksponuojama Mikelandželo Pietos vienas paskutiniųjų variantų, matomas neišbaigtumas - keli Marijos galvos padėties variantai - nepaprastai įtaigu ir didinga.

   Pavartę vietinį "Hello Milano" laikraštį, atradome nemokamą jauno atlikėjo Giorgio Trione Bartoli koncertą pagal Mocerto, Bethoveno, Šopeno ir Listo muziką - gražus ir ramus susikaupimo vakaras po gastrolių traukiniais.Bergamo, panorama nuo aukštutinio miesto sienos


   Prieš atostogas atradome, kad miestas Bergamo (apie 40 km nuo Milano), į kurį skrenda Ryanair yra labai gražus ir vertas dėmesio (informatyvus, gražus ir sukėlęs norą pažinti miestą rašinys štai čia), tad puikiam kalnų miestelui Bergamo skyrėme visą dieną, kuri neprailgo, o pamatėme nepaprastai daug. Tiesiog stebuklas - tuose nedideliuose miesteliuose tokia šiluma, o kalnai, gatvelės, architektūra!.. Nepaprastai įdomus kalnų miestelių prisitaikymas prie landšafto, diktuojančio esmines miesto dėlionės dalis. O bažnyčių, katedrų, gatvelių, rūmų didybė konkuruoja su kalnais - tarsi gaivaus oro gurkšnis po didmiesčio šurmulio ir chaoso.


Verona, panorama nuo Arenos viršaus


  Vieną dieną taip pat skyrėme Šekspyro miestui - Veronai ir Gardos ežerui. Verona paliko itin šviesaus ir jaukaus miesto įspūdį, pelnytai dėl savo architektūros priklausančio UNESCO Pasaulio paveldui. Jos romėniškas amfiteatras (Verona Arena) yra trečiasis pagal dydį Italijoje, o pats miestas garsus ir dėl Romeo ir Džiuljetos istorijos - čia rasite Džiuljetos namą (it. Casa di Giulietta), į kurio balkoną lipo Romeo. Kiemelyje tvyro meilės dvasia: ant sienų kabo galybė širdelių, pardavinėjami įvairūs suvenyrai, lankytojai gali palikti įrašus sienoje, apžiūrėti pačiame Džiuljetos name veikiančią parodą, kuri taip pat alsuoja aistra. Klaidžiojant jaukiomis ir nepaprastai šviesiomis senamiesčio gatvelėmis pasiekiama Piazza Erbe – pagrindinė miesto aikštė, kurioje šurmuliuoja turgus jau daugiau nei 2000 metų, toliau, vietos atžvilgiu taupiai įsitaisiusi Duomo – XII a. Veronos katedra. Plačiau ir įdomiai apie Veroną galima pasiskaityti ir čia -  buvauten.lt ir kelioniumagija.lt .


Vakarinė Veronos panorama nuo akmeninio tilto Ponte Pietra


   Nuo Veronos apie 32 km nutolęs didžiausias Italijos Gardos ežeras dvelkė tokia ramybe ir kalnų grožiu, kad net važiuojant autobusu buvo galima visą laiką tik šūkčioti, kaip visa tai beprotiškai nuostabu - kalnai kalneliai, vynuogynai, alyvuogių giraitės, ak! Kelionė ežero pakrante nuo miestelio Lazise, pervažiuojant nepaprastai viliojantį ir tvarkingą Bardolino miestelį gundė neišsenkamu vandens platybių toliu. Išlipome Gardos miestukyje, žinoma, siestos metu - tad apžiūrėję pakrantės ir gatvelių grožį, prisėdome tik nelabai malonioje kavinukėje, kurio Tiramisu desertas nepaliko gero įspūdžio, tačiau Cappuccino buvo verta dėmesio ir pasisėdėjimo. Plačiau apie Gardos ežerą galima pasiskaityti čia - buvauten.lt ir čia visit Garda.
 Gardos ežeras


 Praktiniai patarimai:

 • SIESTA. Atkreipkite dėmesį į siestą ir apgalvokite ką valgysite - turėkite užkandžių arba pinigų.  
 • KALBA. Pasiruoškite italų kalbos šifravimui - retas sutiktas žmogus kalbės anglų kalba. Tačiau nėra taip sunku, žmonės emocingi, gestikuliuoja, kalboje nemažai žodžių iš kitų žinomų kalbų (prancūzų, anglų k.).
 • SKRYDIS. Skrisdami su Ryanair būkite atidūs, pavyzdžiui, įsitikinkite, kad Jūsų rankinio bagažo dydis atitinka nurodytus išmatavimus, jei pirkote bagažą - įsitikinkite, kad pirkote jį į abi puses (skrendant atgal mums paaiškėjo, kad nusipirkome bagažą tik į vieną pusę - tuomet pravartu turėti kreditinę kortelę ir grynųjų pinigų atsargų).
 • APGYVENDINIMAS. Viešbučio "pagalvės" mokestis priklauso nuo viešbučio kategorijos - svyruoja nuo 1-5 eurų asmeniui per parą.


 Gardos ežeras


  Štai tokie mano kelionės įspūdžiai - gal kažkas susigundys pakeliauti, o aš jau noriu grįžti atgal! :)2 komentarai:

 1. Labai įdomus kelionės aprašymas. Man įspūdį paliko stebint miesto panoramą nuo Milano katedros apžvalgos aikštelės.
  Ar buvote ten?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Iveta, ačiū už įvertinimą. Taip, be abejo, sulaukėme saulėtos dienos ir buvome užsilipę ant Milano katedros stogo - didinga ir jauku.

  AtsakytiPanaikinti