2012 m. spalio 7 d., sekmadienis

Mano Oulu arba rytiniai prisiminimų labirintai
Oulu - Suomijos vidurys, maždaug 600 km virš Helsinkio


  Už lango brėkšta ankstyvas sekmadienio rytas. Saulėtas dangus. Kaip tik knygoms ir maloniems prisiminimams, kurie gyvi dar po savaitgalio smagaus vakaro klasės susitikime. Beprotiškai fantastiška klasė ir nuostabi anglų kalbos mokytoja iš Australijos! Belieka konstatuoti faktą - mums tiesiog pasisekė. :)Oulu universitetas


  Ne pirmą kartą varčiau Lewis R.D. knygą "Kultūrų sandūra" (2002) ir su nostalgija prisimenu prieš devynerius metus praleistą pusmetį Oulu, Suomijos šiaurėje, šalia poliarinio rato (Rovaniemi) ir Kalėdų senio. Dabar kaip tik pats laikas stebėti šiaurės pašvaistės šokį giedrame danguje. Pažadėjau ten dar sugrįžti.

  Kodėl Suomija man paliko tokį įspūdį? Turbūt todėl, kad ji man artima žmonėmis ir kultūra. Todėl, kad ten sutikau nuostabių žmonių ir radau pačią pačiausią draugę estę, su kuria bendraujame iki šiol, dabar jau šeimomis. Puikus "butiokas" austras, su kuriuo mus, visa laimė, apgyvendino per klaidą (skirtingų lyčių studentų bendrabučiuose neapgyvendina kartu), kaimynas olandas - pilnas nepaprastų idėjų ir siekių. Su jais taip pat palaikėme ryšį gana ilgai.


Oulu Centrinės aikštės policininkas


  Įspūdingiausia, ko gero, ne šaltis, ne sniegas ir pašvaistė, sauna ant kiekvieno kampo, ar labai trumpa diena žiemą (trukmė 2 h - taip savaitgalį vėlai atsikėlus po gero vakarėlio ir pramiegi dieną :)). Pakeri nepaprasta ramybė ir tyla. Jeigu jau pavyksta sutikti artimą sielai žmogų - nuostabu, svečiuose jausiesi kaip namie ir tavimi bus pilnai pasirūpinta - suomiai sunkiai prisileidžia žmones (stereotipas su išimtimis), tačiau, jei, tai pavyksta, šeimininkai labai svetingi (ten, šiaurėje sutikau šv. Kalėdas). 


 Rovaniemi, Kalėdų Senio miestelis


  Elnių fermos (ratu šuoliuoja apie 500 elnių ir šeimininkai ženklina juos), samių kultūra ir gyvenimo būdas taip pat palieka neišdildomą įspūdį. Elniena, žinoma, savotiškas delikatesas. 
  
  Universitetas modernus, šiuolaikinis, su didžiulėmis erdvėmis mokslui (puiki biblioteka, kompiuterių klasės, darbo vieta doktorantams).  Taip pat labai atsižvelgiama, jei studentas yra sukuręs šeimą, sistema pritaikyta ir integruoja tavo pasirinkimus - tarsi kvieste kviečia mokytis ir gyventi studentišką gyvenimą. 


 Oulu, paukščių apžvalgos aikštelė (čia viena pirmųjų ekskursijų, kurioje su drauge este ir atradome viena kitą)

  Puikūs dviračių takai, vingiuota upė, užšalę fontanai, gaivus kvepiantis sniegu oras atmintyje gyvi, tarsi Suomijoje viešėjau vakar. Praėjo daug metų, neabejoju - yra pasikeitimų, bet esu tikra, kad jie miestą ir jo gyventojus padaro dar patrauklesniais. Grįšiu.

  Dar apie suomių ir Suomijos kvepiančią ramybę. Vienų žodžių reikšmė yra labiau abejotina ir neapibrėžta negu kitų, lemia jų žymimų idėjų skirtingumas (Locke, 2000). Vadinasi, jei suomiai daugiau tyli, galima daryti išvadą apie jų generuojamas idėjas - juk daugelyje sričių jų šalis yra tarp lyderių.

Apie mano miestą Oulu, plačiau čia;
Oulu universitetas plačiau čia;
Oulu miesto tinklapis čia. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą